[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Messages posted by: jovank
Forum Index » Profile for jovank » Messages posted by jovank
Author Message
Ke moze da go zakacite pooptimalnoto resenie (so dinamicko sto e)?
ke ima i ovoj mesec nov mesecen natprevar?
Inace moze da ima elektronski po dva mesecno, i naredniot mesec da ima natprevar vo zivo, i taka sekoj mesec
tStojkovski wrote:
ac1d wrote:Епа ќе ти бапнам 3 саати за 4-5 задачи. Па кажи ми кога ке стигнес да ги прочиташ кога да ги размислиш а кога да ги препишеш ?

Ќе стигнеш


haha, sto ova od iskustvo da ne zboris? samo se seguvam, no hard feelings
Мендо месечните натпревари ќе се одржуваат еднаш месечно или...?
Zosto ponekogas koga ke sakam da ja uklucam stranava, taa ne se uklucuva, nesto pisuva Not found i ne e aktivna vo narednite 2 casa?
prvite mesta za korcagin
kiril_cvetkov wrote:
Bojan Kostadinov wrote:Прочитај ги правилата, таму пишува дека тој тест е даден само за да се провери дали добро ги читаш влезните податоци и го печатиш резултатот (и е истиот тест-пример од текстот на задачата)..

Не би било интересен натпреварот, ако ги тестиравме задачите само на тест примерот кој е даден во задачата, нели?


Се согласувам со тоа во целост, но поентата беше како ќе знам дали ми е точна задачата или не? НАјубаво би било да отворите посебен оддел за тестови, би било ок тест натпреварот да не биде затворен туку достапен за секого да тестира, а на овој натпревар што е моментално, пак ли ќе се враќаме на влезните податоци? Барем напревете можност да видеме фудбал дали ни е точна или не, на време...


Toa sto ke vidime dali nekoja zadaca ni pominala na site testovi ni olesnuva, no fintata e ponekogas da bides samiot siguren dali ti e tocna.
abe dajte pisuvajte u vasata tema
Vie ste povekemina, ali nie sme podobri
zatoa sto sme
Абе не е нашето училиште СУГС „Раде Јовчески - Kорчагин“ ?
А која тежина ѓе бидат задачите? Ќе има графови и динамичко?
olivervelickovski wrote:Задачава за збир од непарни броеви мислам дека ми е сосема точна но имам само 4 поени за неа. До што е проблемот, еве ја задачата, работи се како што треба, ако има нешто што не е во ред ќе ве молам да ми кажете до што е проблемот ?

PROGRAM NeparenZbir;
VAR i,p,m,n: Integer;
BEGIN
p:=0;
ReadLn(m,n);
FOR i:=m TO n DO
IF i MOD 2<>0 THEN
p:=p+i;
WriteLn(p);
ReadLn;
END.


Ti zbirot go pametis kako integer sto e vo opsegot od -30000 do 30000. no vo test-primerite, zbirot doaga i do 90000000, pa zatoa tvojata programa ne go pameti toj broj.
haha abe nemoj vaka nasilno na forum
 
Forum Index » Profile for jovank » Messages posted by jovank
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team