[Logo] Mendo Judge Discussion Board - Forums
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Members]  Member Listing   [Groups] Back to home page 
Messages posted by: jovank
Forum Index » Profile for jovank » Messages posted by jovank
Author Message
не е утнато, треба цифрите да си го задржат почетниот редослед
50-тиот број во низата е 10: 1 2 2 3 3 3 4 4 4 4 ... 10. Затоа, кога ќе ги собереш броевите со индекси од 50 до 50, ти уствари го собираш само бројот 10, и добиваш резултат 10... во инпутот 50 тие е индексот на бројот од кој треба да поченш, што не значи дека 50-тиот број во низата е 50 (напротив, 50-тиот број во низата е 10)... пробав на 2 начина да ти објаснам, се надевам дека ќе ти стане појасно
не, неможе мендо да го изгаси светлото во собата во која се наоѓа...(она што не ти штима)
Ама се брзате сите
и јас се согласувам, и ако може да ни кажете дали ќе има некои подготовки за IOI (некој електронски натпревар да направите со таа тежина или сл...)
може ова за должината малку да ми го објасните? знам дека освен деки и други спомнуваа нешо дека должината на врските помеѓу нуклеотидите треба да биде иста, но го нема тоа во текстот на задачата :/
кај сите е така или само јас неможам да видам дали ми поминало моето решение?
Потполно се сложувам за ова. Thumbs up!
Toj sto e prva godina neznae kolku e dobar ili los, sepak mu e prvpat.
pa na MOI ima edna grupa, i tamu kje se vidi koj e podobar
a koa kje objavite koi idat na IOI i BOI?
e kako moze da ima samo edna grupa? tie sto se prva i vtora godina se pocetnici i nemozat odma da se natprevaruvaat u napredna grupa. ova so grupive e ok
ne be tapa e taka treba da ima i polesni natprevari
сто е со реферативе бе? се зезам и мене последната идеја не ми се свиѓа, а до фичо за првиот предлог: треба да отидеш запомни ме, затоа што за 10 минути обично поминува една сесија и страната ќе рачуна ко да не си се логирал а за околините, зошто не ги ставиме сите, и Dev C++ и Code Blocks и Free Pascal и Turbo Pascal? и ми се свиѓа ова за девојчињата
so sreka decki se gleame utre
 
Forum Index » Profile for jovank » Messages posted by jovank
Go to:   
Powered by JForum 2.1.8 © JForum Team